Predseda výkonnej rady
Podpredseda výkonnej rady
prof. Ing. Robert Redhammer, PhD.
Získavaním a racionálnym využívaním zdrojov v rokoch 2011-2019 prispel k významnej obnove a revitalizácií základnej infraštruktúry, k zníženiu emisií skleníkových plynov a k úspore energií budov fakúlt a študentských domovov STU (cca 2 mil. € ročne), k dobudovaniu novej, modernej budovy Fakulty informatiky a informačných technológií a tiež aj k vybaveniu výskumných laboratórií najmodernejšou vedeckou technikou, projektami rozvoja centier excelentnosti, kompetenčných centier, Univerzitného vedeckého parku, či investičného „major“ projektu spoločného s Univerzitou Komenského v Bratislave ACCORD (Advancement of Capacities and COmpetencies in Research and Development) financovaných najmä z Európskych štrukturálnych fondov.
Absolvoval prestížny International Visitor Leadership Program zameraný na aktuálne problémy vysokého školstva v USA (2006). V rôznych obdobiach pôsobil v Rade pre výskum, vývoj a inovácie vlády SR, v predsedníctve Agentúry na podporu výskumu a vývoja, bol podpredsedom Rady štátneho programu výskumu a vývoja, predsedom Rady pre vedu a techniku Rady vysokých škôl. Je prezidentom Slovenskej vákuovej spoločnosti, predsedom správnej rady SAIA. Bol členom exekutívy medzinárodnej únie pre vákuovú fyziku, techniku a aplikácie IUVSTA, členom IEE, IEEE, MRS a iných odborných spoločností.
Ako jeden z mála manažérov z verejného sektora získal v roku 2012 nomináciu TREND TOP Manažér roka, bol ocenený medailou Slovenskej akadémie vied Nummum Academiae Memorialem Tribut za podporu vedy, získal nomináciu IT osobnosť roka (2015) a čestný titul professor Honoris Causa, Obuda University Budapest (2016).
Je absolventom Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave (1988), CSc. (PhD. STU 1993), časť štúdia absolvoval na University of York vo Veľkej Británií (1991/92).
prof. RNDr. René Matlovič, PhD., LL.M.
Členovia výkonnej rady
prof. PaedDr. Vladimír Patráš, CSc.
Prednáša/l na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici (jeho domovské pracovisko od roku 1985), na fakultách univerzít v Košiciach, Trnave, Karvinej, Olomouci a v Prahe. Pestuje a udržiava profesiové kontakty s viacerými vedeckými školami a akademickými inštitúciami a predstavuje svoje vedeckovýskumné výsledky v podobe konferenčných príspevkov a publikačných výstupov na domácich a zahraničných vedeckých podujatiach (Bielorusko, Česká republika, Dánsko, Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Srbsko). Počas pedagogického pôsobenia viedol 130 diplomantov (z toho 5 v zahraničí) a v rámci profesorskej školy doteraz viedol 12 úspešných doktorandov.
Autor a/alebo spoluautor 7 knižných publikácií, 17 učebníc a cvičebníc slovenčiny pre základné školy, autor 110 vedeckých štúdií, 120 odborných článkov, 28 recenzií, 200 expertíz a posudkov zostavovateľ, resp. spoluzostavovateľ 38 vedeckých, odborných a umeleckých publikácií. Aktívny účastník 96 domácich a medzinárodných vedeckých podujatí. Vedúci organizačnej zostavy a spoluorganizátor 16 medzinárodných vedeckých konferencií (z toho 5 v zahraničnom spolupartnerstve). Zodpovedný riešiteľ a spoluriešiteľ 12 vedeckých projektov. Tvorca a/alebo spoluautor 8 vysokoškolských študijných programov. V databanke ohlasov na jeho vedeckovýskumnú a publikačnú činnosť sa nachádza 560 zistených citačných jednotiek a ohlasov, z toho 170 v zahraničí.
Členstvá v odborných spoločenstvách (výber): medzinárodná redakčná rada lingvistického časopisu Glottotheory – Akademie Verlag – De Gruyter Berlín, Nemecko; redakčná rada lingvistického periodika Jazykovedný časopis – Jazykovedný ústav Ľ. Štúra SAV v Bratislave (od 1998); Komisia pre sociolingvistiku akreditovaná pri Medzinárodnom komitéte slavistov – Jagelovská univerzita v Krakove, Poľsko (od 2010); Akreditačná komisia, poradný orgán vlády Slovenskej republiky – vláda Slovenskej republiky (2014 – 2019; v rokoch 2018 – 2019 podpredseda); Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo – člen výkonnej SAAVŠ v Bratislave: 2019 – 2021 (1. obdobie), 2021 – 2026 (2. obdobie).
Z publikačnej činnosti: autor knižných publikácií Interdisciplinárne kooperácie (Banská Bystrica 2002); Sociolinguistic Aspects Electronically Determined Communication / Sociolingvistické aspekty elektronicky podmienenej komunikácie (Karviná 2009); Pohotové čítanie a myšlienkové spracovanie textu (Banská Bystrica 2011); Theoretical and Applicative Insights into the Dynamics of Spoken Communication / Dynamika hovorenej komunikácie v teoretických a aplikačných náhľadoch (Banská Bystrica 2016); spoluautor knižných publikácií Jazyk – komunikácia – spoločnosť (Banská Bystrica 1997); Jazyk v komunikácii vybraných spoločenských prostredí (Banská Bystrica 1999); Jazyk, média, politika (Ed. S. Čmejrková – J. Hoffmannová; Praha 2003); Manipulačno-komunikačné a persuazívno-komunikačné koncepcie a ďalšie.
Uznania výsledkov a ocenenia (výber): 1985 Cena ministra školstva SR za vynikajúce výsledky v štúdiu na vysokej škole; 1993 Laureát Chalupkovho Brezna ’93 za mimoriadny umelecký výkon; 1996, 2000, 2005, 2009 Cena rektora UMB v oblasti vedy a výskumu; 2000 Veľká zlatá medaila UMB a ďalšie; 2013 nominácia na XV. medzinárodný kongres slavistov v Minsku (Bielorusko) a aktívna účasť na podujatí; 2018 nominácia na XVI. medzinárodný kongres slavistov v Belehrade (Srbsko) a aktívna účasť na podujatí a ďalšie.
prof. MUDr. Iveta Šimková, CSc., FESC, FACC
prof. RNDr. František Kačík, DrSc.
Ing. Viliam Kupec, PhD., MBA
• Vysoká škola ekonomická v Bratislave, odbor: financie, inžinierske štúdium, ukončené v roku 1978
• Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, odbor: odvetvové a prierezové ekonomiky, doktorandské štúdium, ukončené v roku 2004
• MBA (Master of Business Administration) štúdium od roku 2014 na LIGS University, odbor: strategický manažment, ukončené v roku 2015
ĎALŠIE VZDELÁVANIE:
• 1992 – skúšky daňového poradcu, číslo osvedčenia 59/92
• 1993 – znalec v odbore Ekonómia a manažment, odvetvie: Účtovníctvo a daňovníctvo
• 1994 – audítorské skúšky, číslo licencie SKAU 395
• 2002 – certifikovaný účtovník expert
• 2005 – skúška z medzinárodného finančného výkazníctva IAS/IFRS
ČLENSTVO V PROFESIJNÝCH ORGANIZÁCIACH
• Slovenská komora daňových poradcov – od roku 1992
• Slovenská komora audítorov – od roku 1994
• Slovenská komora certifikovaných účtovníkov – od roku 2002
• Slovenská komora znalcov – od roku 2003
ĎALŠIE ČLENSTVO:
• viceprezident pre ekonomiku Slovenskej komory audítorov v Bratislave od roku 2000 do roku 2008
• podpredseda rady Úradu pre dohľad nad výkonom auditu v Bratislave od roku 2008 do roku 2012
• člen Akreditačnej komisie SR od roku 2014
• člen výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo od roku 2019
Pracovné skúsenosti
• EKOPRAKTIK, spol. s r.o., Trnava – konateľ, spoločník, od roku 1994 – súčasnosť
poskytovanie audítorských a znaleckých služieb, ekonomického poradenstva a vedenie účtovníctva, manažment tímu audítorov, manažment spoločnosti, zodpovedný za komplexné riadenie audítorskej spoločnosti vrátane projektového riadenia tímov vykonávajúcich audit
• TAX – AUDIT Slovensko, spol. s r.o., Trnava – spoločník, vedúci manažér, od roku 1997 – súčasnosť
poskytovanie audítorských služieb, ekonomického a daňového poradenstva, zodpovedný za komplexný manažment audítorskej spoločnosti vrátane riadenia audítorských tímov pre klientov verejného a súkromného sektora
prof. JUDr. Ivan Šimovček, CSc.
Mgr. art. Bálint Lovász
Je držiteľom ocenenia Harmónia, plakety „Čestného občianskeho rádu na Slovensku“, laureátom Talentov novej Európy nadácie CEF , bol vedený v zozname mladých umeleckých talentov EMCY Prize winners. Držiteľ plakety Sv. Gorazda, ocenenia ministra školstva SR.
Študoval interpretačné umenie a divadelný manažment, titul magister umenia získal na Hudobnej a tanečnej fakulte Vysokej školy múzických umení.
MUDr. Ljuba Bachárová, DrSc., MBA
Odvolacia komisia
Členovia
JUDr. Peter Štrpka, PhD.
Mgr. Igor Schweizer
Mgr. Michal Řehák
prof. Ing. Peter Demeč, CSc.
Náhradníci
prof. JUDr. Margita Prokeinová, PhD.
prof. RNDr. Jozef Hvorecký, PhD.
Kontrolór
Ing. Zora Dobríková
Vedúci kancelárie
Ing. Dušan Faktor, PhD.